Hakkımızda

Hiperlink;

Markalaşmanın, belli bir alanda birikim ve deneyime bağlı olarak uzmanlaşmayla sağlam bir gelecek vaat ettiğinin bilincinde olan Hiperlink; Hipertıp, Hiperyayın ve Başlık Yayınları olarak değerli Akademisyenlerimizin, Bilim İnsanlarımızın çalışmalarını değerlendirmektedir.

Hiperlink teknolojik yatırımlarını; personel ve Akademisyen odaklı olarak büyütmekte kararlıdır.

 

Hiperyayın;

Günümüzde hızla ilerleyen bilişim teknolojisi; insan yaşamını ve alışkanlıklarını sarsmaya, değiştirmeye devam ediyor. Yaşamın her alanında olduğu gibi basılı kitap, gazete okuma alışkanlıklarımızı da daha şimdiden değiştirmede oldukça yol aldı. Giderek gelişen ve çeşitlenen e-kitap okuyucuları günümüzde bir kütüphaneyi yanınızda taşımayı olanaklı kılmakta.

Dünyada hızla yayılan bu yayın türünün öncülüğünü ülkemizde Hiperyayın yürütmektedir. Özellikle Akademik çalışmalarını yayınlatmakta büyük sıkıntı yaşayan Akademisyenlerimizin ‘can simidi’ haline gelmiştir.

Teknolojiye, çalışanlarına bu alanda yatırım yapmaya devam eden Hiperlink’in en güçlü markası olan Hiperyayın siz Akademisyen dostlarımızla büyümeye devam etmekte kararlıdır.

 

Hipertıp;

Tıp alanının toplum yaşamındaki önemini göz önüne aldığımızda salt bu dala ilişkin bir yayın portföyü oluşturmak istememizin nedeni sanırım herkes tarafından anlaşılabilir. Gerek internet gerekse de kimi televizyonlarda yayınlanan programlarda oluşturulan bilgi kirliliği; bu alanda çalışan akademisyenlerin çalışmalarının önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Popüler olmayan kitapların Türkiye’deki satış adetleri ve an itibari ile içinde bulunduğumuz döviz krizinden kaynaklanan kağıt ve matbaa fiyatlarının dayattığı maliyetler de hesaba katıldığında Hipertıp’ın çalışmaları, sorumluluğu ve önemi bir kat daha artmaktadır.

E-kitap alanında Türkiye’nin en büyük e-kütüphanesini oluşturan Hiperlink’ten aldığı güç ve birikim; bu alanda çalışma yapan akademisyenlerin çalışmalarını -hem e-kitap hem de basılı formatta- yayına hazırlamakta en büyük yardımcımız olacaktır.

 

Başlık Yayınları;

Hiperlink’in diğer markası da Başlık Yayınları’dır. Başlık Yayınları; genel anlamıyla Akademik çalışmalar alanında yürüttüğümüz, gerek e-kitap gerekse de basılı yayıncılık faaliyetlerimizde, Akademisyen dostlarımızdan gelen edebiyat çalışmalarını yayınlatma taleplerinin bir sonucu olarak doğmuştur.

Aldous Huxley; “Edebiyat insanın tutkusu, anlatılamayanı anlatmak, sözcüklere daha önce verilmemiş anlamlar yükleyerek konuşmaktır,” demiş. Yaşamları okuma, yorumlama, bilgi ve birikimini aktarma çalışmalarıyla yoğrulmuş bir Akademisyeni edebiyattan ayrı tutmak doğal olarak çok zordur.

Bir yayınevine ulaşmanın hiç de kolay olmadığı bir sistemde deneyimli editör kadrosu ile Başlık Yayınları bu sorunu aşmada oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

TurkbimSoft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.